چیدمان خانه با اصول فنگ شویی

/ / بلاگ
چیدمان خانه با اصول فنگشویی

 

فنگ شویی همه چیز در مورد تعادل انرژی است. فنگ به معنی باد و شویی به معنی آب است و در فرهنگ چینی باد و آب با سلامتی همراه هستند. بنابراین چیدمان خانه با اصول فنگ شویی صحیح به معنای خوش شانسی است، در حالی که فنگ شویی بد به معنای بدشانسی است.

اعتقاد بر این است که از طریق قرار دادن عناصر فنگ شویی و چیدمان درست وسایل در یک خانه، می توان انرژی مثبت را برای اطمینان از سلامتی، ثروت و خوشبختی جمع کرد و در عین حال انرژی منفی را برای ایجاد هماهنگی هدایت کرد. چیدمان خانه با اصول فنگ شویی کار سختی نیست اما نکاتی دارد که باید به آن توجه شود پس با ما همراه باشید.

چیدمان خانه با اصول فنگ شویی

چیدمان خانه با اصول فنگ شویی

 

یکی از عناصر بسیار مهم در چیدمان خانه با اصول فنگ شویی تعریف مرزهای یک خانه است. وقتی مرزها از نظر جسمی به وضوح مشخص نشوند، مردم معمولاً با افراد زندگی خود دارای مشکلات مرزی هستند. برای طراحی خوب خانه، تعیین مرز لزوماً به معنای برپایی نرده ای به ارتفاع ۲ متر برای محصور کردن یک ملک نیست، اما مهم است که به نحوی مشخص کنید که گوشه ها به عنوان نشانه ای از مال شما و همسایگان شما است.

 

نقشه باگوآ چیست؟

 

نقشه نقشه باگوآ برای تقسیم فضای شما به ۹ منطقه جداگانه استفاده می شود که هر یک از قسمتهای این مربوط به یک موضوع خاص است. میدان مرکزی باگوا قلب خانه محسوب می شود، جایی که انرژی به تمام بخشهای مختلف توزیع می شود.

۲ روش متفاوت برای استفاده از نقشه باگوآ وجود دارد:

نقشه سنتی (یا قطب نما):

باگوآ از قطب نما برای تعیین مناطق مختلف خانه استفاده می کند.

روش درب جلو:

این روش پایین نقشه باگوا را با درب ورودی خانه تراز می کند.

چیدمان خانه با اصول فنگ شویی

چیدمان خانه با اصول فنگ شویی

اگر در آپارتمان زندگی میکنید:

پایین نقشه باگوا را با دیوار ورودی جلوی خود تراز کنید. درب ورودی شما به احتمال زیاد در منطقه دانش و پرورش، منطقه شغلی یا افراد مفید خواهد بود.

 

اگر در خانه ویلایی زندگی میکنید:

یک قطب نما فیزیکی بگیرید یا یک برنامه قطب نما را در تلفن هوشمند خود بارگیری کنید. منطقه شغلی خانه خود را در جایی قرار دهید که قطب نمای شما شمال را نشان می دهد. جنوب منطقه اعتبار یا شهرت، شرق منطقه خانواده و غرب منطقه کودکان و خلاقیت میباشد.

سایر مناطق:

منطقه جنوب شرقی خانه: ثروت و رونق

عنصرمرتبط: چوب

منطقه جنوب غربی خانه: عشق و ازدواج

عنصر مرتبط: زمین و آتش

منطقه شمال شرقی خانه: دانش و پرورش

عنصر مرتبط: زمین و آب

منطقه شمال غربی خانه: دوستان، افراد مفید و سفرها

عنصر مرتبط: فلز

 

۵ عنصر بزرگ طبیعت

 

زمین، آب، آتش، هوا، فلز

همه چیز در طبیعت از این ۵ عنصر اصلی تشکیل شده است.

هر یک از پنج عنصر نشان دهنده یک حالت ماده است. زمین فقط خاک نیست، بلکه همه چیز در طبیعت است که جامد است. آب هر چیزی است که مایع باشد. هوا هر چیزی است که یک گاز است.

آتش بخشی از طبیعت است که حالت ماده را به حالت دیگر تبدیل می کند. به عنوان مثال، آتش حالت جامد آب (یخ) را به آب مایع و سپس به حالت گاز (بخار) تبدیل می کند. آتش در بسیاری از آیین های یوگی و تانتریک مورد پرستش قرار می گیرد زیرا وسیله ای است که می توانیم سایر حالت های ماده را تصفیه، توانمند و کنترل کنیم.

هر یک از این پنج عنصر بر اساس ماهیت خود با عناصر دیگر رابطه مشخصی دارند. این روابط قوانین طبیعت را شکل می دهد. برخی از عناصر دشمن هستند، بدین ترتیب که هر یک بیان دیگری را مسدود می کند. به عنوان مثال آتش و آب اگر فرصتی پیدا کنند یکدیگر را “نابود می کنند”. برای همزیستی آتش و آب باید از هم جدا شوند.

چیدمان خانه با اصول فنگ شویی

چیدمان خانه با اصول فنگ شویی

 

۹ نکته در چیدمان خانه با اصول فنگ شویی

 

۱. یک خانه خوب از نظر فنگ شویی جریان انرژی صاف، قوی و شفافی به درب ورودی خود دارد. روبه روی درب اصلی نباید مستقیماً با درب دیگر، آینه یا پنجره بزرگ ترپوشیده شود. دلیل این امر انرژی خوب فنگ شویی است که از درب ورودی وارد می شود و می تواند بدون داشتن فرصتی برای گردش در خانه شما به راحتی فرار کند.

 

۲. یک خانه خوب در فنگ شویی یک ورودی اصلی دارد که برای استقبال، تقویت و هدایت انرژی در کل خانه طراحی شده است. این ورودی، در چیدمان خانه با اصول فنگ شویی تغذیه کننده خانه است و می توان با اضافه کردن یک لامپ یا یک فرش پر جنب و جوش یا یک اثر هنری دوست داشتنی به عنوان یک نقطه کانونی، به آن دست یافت.

 

۳. در چیدمان خانه با اصول فنگ شویی مهمترین اتاق خانه، اتاق خواب است. روش های بی شماری برای ایجاد فنگ شویی بهتر در اتاق خواب وجود دارد، اما راه های اصلی دستیابی به این هدف از بین بردن حواس پرتی مانند تلویزیون، کامپیوتر، وسایل ورزشی، کتاب است. تخت باید از دو طرف قابل دسترسی باشد و از قرار دادن مستقیم آن در جلوی درب خودداری کنید.

چیدمان خانه با اصول فنگ شویی

چیدمان خانه با اصول فنگ شویی

 

۴. یک خانه خوب با اصول فنگ شویی، با انرژی تازه، شفاف و آزاد جریان می یابد.

در چیدمان خانه با اصول فنگ شویی اجازه ندهید هیچ انرژی راکد، قدیمی یا مسدود شده ای در هیچ کجای خانه باقی بماند بنابراین مهم است که همه چیز را بهم بریزید. انرژی خوب و تازه خود را در یک فضای تمیز، هوای تازه، مقدار زیادی نور خوب و انرژی شاد و معنی دار بیان می کند.

 

 

توجه شود که تختخواب، میز و اجاق گاز در چیدمان خانه با اصول فنگ شویی سه مکان تأثیرگذار در خانه هستند. تختخواب، نمایانگر شما است، میز کار، حرفه و کار است و اجاق گاز، نشانه ثروت است.

 

۵. در چیدمان خانه با اصول فنگ شویی جایی که تختخواب را قرار داده ایم واقعاً مهم است. تختخواب را برای کودکان کنار دیوار قرار دهید، اما وقتی صحبت از بزرگسالان می شود، اطمینان حاصل کنید که فضایی در دو طرف تخت وجود دارد. اگر یک فرد بالغ هستید که به دنبال برقراری رابطه است، این کار را انجام دهید. با این کار سطح انرژی اتاق مناسب میشود.

چیدمان خانه با اصول فنگ شویی

چیدمان خانه با اصول فنگ شویی

 

۶. استفاده از رنگ های سبز، آبی یا بژ برای اتاق خواب بسیار مناسب است زیرا آنها آینه زمین و آب هستند. این سایه های طبیعی باعث آرامش می شوند و انرژی بسیار آرام تری نسبت به رنگ های دیگر مانند قرمز می دهند. کاغذ دیواری سه بعدی واقعی با رنگ ها و طرح های متنوع میتواند جایگزین مناسبی برای رنگ دیوار باشد.

چیدمان خانه با اصول فنگ شویی

چیدمان خانه با اصول فنگ شویی

۷. در چیدمان خانه با اصول فنگ شویی هنگام انتخاب هنرهای دیواری برای اتاق خواب خود، به الگوها یا صحنه های طبیعت پایبند باشید. آقای فی، پزشک فنگ شویی، توصیه می کند در اتاق خواب از تصاویر حیوانات استفاده نکنید. نگاه مستقیم به چشم یک حیوان می تواند ترسناک باشد و باعث ایجاد تنش عصبی شود. استفاده از پوستردیواری سه بعدی با طرح طبیعت میتواند گزینه مناسبی برای اتاق خواب باشد.

چیدمان خانه با اصول فنگ شویی

چیدمان خانه با اصول فنگ شویی

۸. در چیدمان خانه با اصول فنگ شویی داشتن تعادل انرژی های مردانه و زنانه در اتاق خواب برای نمایندگی هر دو نفر در روابط مهم است. این ممکن است در مورد همه زوجین صدق نکند، اما مراقب انرژی شخصی خود باشید و سعی کنید تعادلی بین آنها ایجاد کنید. برای دستیابی به تعادل بین انرژی های زن و مرد، طیف وسیعی از وسایل سخت و نرم را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر یک قاب تخت فلزی انتخاب کرده اید، روکش های پارچه ای بسیار نرم را انتخاب کنید یا پارچه های ملایم و شناور را برای آویزان کردن روی تخت خود انتخاب کنید.

 

۹. در چیدمان خانه با اصول فنگ شویی اگر شومینه زیبایی دارید، آینه ای را بالای آن قرار دهید. در فنگ شویی اعتقاد بر این است که انرژی می تواند از طریق دودکش خارج شود. با نصب آینه، انرژی دوباره میتواند به داخل اتاق باز گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *