۴ نکته اساسی برای چیدمان اتاق نشیمن شما

/ / بلاگ
۴ نکته اساسی برای چیدمان اتاق نشیمن شما

 

گزینه های چیدمان اتاق نشیمن بی پایان است و بسته به استخوان های فضای شما میتواند بسیار متفاوت باشد.

اما چند نکته و ترفند کلی وجود دارد که طراحان صرف نظر از اینکه با چه روشی کار می کنند، باید آنها را به خاطر بسپارند.

ما در این مقاله چند نکته و الگو برای داشتن فضایی با حداکثر کارایی و زیبایی دو چندان را به شما میگییم پس تا انتها با ما همراه باشید.

۴ نکته اساسی برای چیدمان اتاق نشیمن شما

۴ نکته اساسی برای چیدمان اتاق نشیمن شما

 

۱. تاثیر گذاری رنگ در چیدمان اتاق نشیمن را جدی بگیرید.

وقتی صحبت از طراحی اتاق نشیمن می شود، در واقع هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد.

وقتی ایده های مختلف اتاق نشیمن را در نظر می گیرید، می خواهید فضایی باشد که خانواده و مهمانانتان احساس راحتی کنند، اما برای زندگی روزمره نیز کاربردی باشد.

هنگامی که در مورد رنگ اتاق نشیمن صحبت می کنیم، بیشتر افراد تمایل دارند که در اتاق های نشیمن با رنگ های خنثی یا جسورانه روبه رو شوند، اما مراقب باشید که بیش از حد با یکی از آنها روبرو نشوید.

اگر وسایل بزرگ مانند مبل، صندلی، فرش و… را ساده و خنثی انتخاب میکنید برای سایر وسایل و لوازم جانبی تزئینی، به سراغ رنگ ها و مدل های جسورانه بروید. در این صورت حتی میتوانید به راحتی چیزهای کوچک را عوض کنید.

۴ نکته اساسی برای چیدمان اتاق نشیمن شما

۴ نکته اساسی برای چیدمان اتاق نشیمن شما

 

۲. نورپردازی، اصلی مهم برای محیطی دل باز و آرامش بخش  در چیدمان اتاق نشیمن است.

فرش، پرده، کاغذ دیواری و نورپردازی اگر به درستی انتخاب شود می تواند به دو برابر کردن محیط خانه کمک کند.

نورپردازی ویژگی مهمی است که باید هنگام تزئین اتاق نشیمن مورد توجه قرار گیرد. در اینجا چند سوال مطرح میشود که پاسخ ان ها برای داشتن فضایی بهتر مهم است.

اول آنکه آیا شما توانایی انجام نورپردازی بالای سر را دارید یا نیاز به استفاده از چراغ های میز، کف یا آباژور در کنار سالن خود دارید؟

هر یک از اینها می تواند به خودی خود ویژگی های طراحی باشد. در طراحی اتاق نشیمن، نور را مطابق با دکور و سطوح بازتاب دهنده تعبیه کنید و به یاد داشته باشید که برای فعالیتهای مرتبط با خواندن، یک مکان کاملاً روشن داشته باشید.

در اتاقی که دارای نور طبیعی کمی است باید ازنورهای مستقیم و رنگ های روشن و مطبوع استفاده کرد. در حالی که استفاده از نور مخفی و رنگ هایی که نور زیاد را به خود جذب میکنند  در اتاقی که نور خورشید زیاد است محیط را بهتر نشان میدهد.

۴ نکته اساسی برای چیدمان اتاق نشیمن شما

۴ نکته اساسی برای چیدمان اتاق نشیمن شما

 

۳. مسیر های پیاده روی در خانه را درهنگام چیدمان اتاق نشیمن در نظر بگیرید.

شما بدون شک به گزینه ی مبل راحتی که در طراحی اتاق نشیمن گنجانده میشود، احتیاج دارید.

میتوانید  یک مبل خیلی بزرگ را در فضای خیلی کوچک قرار دهید اما فدا کردن مسیرهای پیاده روی همیشه ارزش ندارد و بهتر است راحتی عبور را در نظر بگیرید.

در حالی که گزینه های مختلفی در چیدمان اتاق نشیمن وجود دارد، شما قطعاً می خواهید صندلی های کافی برای کسانی که در خانه زندگی می کنند، به علاوه یک یا دو صندلی اضافی برای مهمانان گاه به گاه داشته باشید.

محلی برای کنار گذاشتن نوشیدنی ها یا میان وعده ها، مانند میزهای کناری یا میز قهوه یک امر ضروری است.

اگر فضای کافی دارید، میز عثمانی یا میز قهوه خوری فانتزی ایده خوبی برای چیدمان اتاق نشیمن است، اما اگر اتاق نشیمن کوچکی دارید بهتر است از میزهای تزئینی  صرف نظر کنید و به جای آن به سراغ مبل های کاربردی و عمیق تری بروید.

۴ نکته اساسی برای چیدمان اتاق نشیمن شما

۴ نکته اساسی برای چیدمان اتاق نشیمن شما

 

۴. الگوهای ساده و پیچیده را در چیدمان اتاق نشیمن با هم ترکیب کنید.

اگر الگوی پیچیده ای دارید که می خواهید به اتاق نشیمن یا اتاق غذاخوری خود اضافه کنید، آن را با یک الگوی ساده تکمیل کنید که می تواند تنوع و کنتراست ایجاد کند بدون آنکه چیزی از زیبایی آن کم شود.

کاغذ دیواری راهی آسان برای نشان دادن عشق شما به چاپ های جسورانه یا ظریف در پس زمینه، بدون غلبه بر وسایل شما است.

اگرمایلید چاپی بسیار بزرگ، طرح دار و پررنگ را انتخاب کنید، استفاده از آن را روی دیوار پشت میز ناهار خوری خود در نظر بگیرید و سپس از چاپ کوچکتر یا حتی رنگ آمیزی برای دیوارهای مجاور استفاده کنید.

همچنین پوسترهای  طرح دار بهتر است با مبل، فرش و پرده های ساده ترکیب و دکور شود. این نکات به  تعادل و راحتی چشم و ذهن شما کمک می کند.

۴ نکته اساسی برای چیدمان اتاق نشیمن شما

۴ نکته اساسی برای چیدمان اتاق نشیمن شما

 

شرکت پاپیروس با بیش از ده سال سابقه واقعی در حوزه خدمات پوستر و کاغذ دیواری، ۵۰ هزار تصویر و طرح با کیفیت با ده ها کارشناس، آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان در این حوزه برای شما مشتریان محترم می باشد.

فلذا شما کاربران محترم می توانید در 7 روز هفته و در ساعات اداری با شماره تماس های (021)۸۸۱۰۶۳۶۷ یا (021)۸۸۵۵۷۱۵۳ و یا به صورت چت واتساپی از طریق شماره همراه ۰۹۲۱۲۸۲۵۲۰۷ در ارتباط باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *